Technológia: Plagio - kraniálne ortézy (helmičky) na polohové deformity a kraniosynostózy

Kraniálne ortézy (helmičky).

Plagiocefalia je najbežnejšou (polohovou) deformitou, ktorá sa týka asymetrie lebky dieťaťa a býva často spojená s torticollis, alebo iným postihnutím neumožňujúcim plný rozsah pohybu v krčnej chrbtici. To má za následok, že dieťa drží hlavu dlhodobo v jednej pozícií, čo spôsobuje jej sploštenie. Deformačná plagiocefalia je obvykle vážnym problémom, ktorý by sa mal liečiť u detí so stredným až ťažkým sploštením hlavičky. Naše zariadenie má ako jedno z mála, praktické skúsenosti s riešením týchto deformít pomocou remodelačných kraniálnych ortéz. Ortéza (helmička) sa zameriava optickým skenerom a zhotovuje prísne individuálne. Účinným riešením je hlavne pre deti od 4 do 14 mesiacov. Kraniálne ortézy však zhotovujeme i pre ďalšie deformity ako sú napríklad, brachycefalia, skafocefalia, kde nachádzajú tak isto svoje opodstatnenie . Remodelačné ortézy sú zhotovované z ľahkých plastových materiálov z polyetylénovou výstelkou, čím zabezpečujú vysoký komfort užívateľa.

Ortézy sa zhotovujú individuálne odobraním mier hlavičky optickým skenerom, na základe lekárskeho poukazu od ortopéda, chirurga, neurochirurga, traumatológa alebo rehabilitačného lekára.

Lekársky poukaz :

Kód pomôcky : I10012 – Ortéza hlavy korekčná, liečebná

PLAGIO KLINIKA – Ordinačné dni : Po – Pia 7,30 – 16,00 hod.

skenovanie – meranie, skúšky, aplikácia helmičiek (špecialistom pre ortotiku)

vyšetrenie lekárom (špecialistom pre neurochirurgiu), termín po dohode s klientami zabezpečí Plagio klinika !

+421 915 349 147 plagio@ortoprotetika.sk

Kraniosynostotické ortézy (helmičky).

V prípade poruchy rastu lebky (kraniosynostóza), kedy je spôsobený predčasný zrast jedného alebo viacerých lebečných švov, sa indikuje mini invazívny endoskopický zákrok na lebke dieťaťa. Terapia bezprostredne pokračuje v zhotovení špeciálnej kraniosynostotickej helmičky na základe 3D skenu hlavičky. Počas pravidelných kontrol sa helmička doupravuje a v prípade potreby zhotoví ďalšia, reflektujúca aktuálny fyziologický stav a veľkosť hlavičky.